Deprecated: Hook custom_css_loaded is deprecated since version jetpack-13.5! Use WordPress Custom CSS instead. Jetpack artık Özel CSS'i desteklemiyor. Özel stilleri sitenize nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için WordPress.org belgelerini okuyun: https://wordpress.org/documentation/article/styles-overview/#applying-custom-css in /var/www/eticaretsozlugu.kobisi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031
Google AdWords Hesabı Nasıl Açılır? - E-Ticaret Sözlüğü

Google AdWords Hesabı Nasıl Açılır?

Kelime bazlı internet reklamcılığının ilk örneği olan Google AdWords, Google arama sonuçlarında, Google bağlı platformlarında ve Google Adsense ağına bağlı yüz binlerce internet sitesinde anahtar kelime bazlı, metin ve görsel reklam yapılabilen platformdur. Belirlenen anahtar kelimeler ile görüntülü reklam ağlarında, arama sonuçlarında veya belirlenecek özel platformlarda reklam verilmesi mümkün olan sistemde açık artırma sistemi söz konusudur. Sınırlı sayıda ayrılan reklam alanında görüntülenme olasılığı verilen birim fiyat teklifine bağlı olarak değişir.

google-adwords

Dünyanın en etkili ve en çok kullanılan reklam ağı olarak tanımlanan bu platform, Google gelirlerinin çok büyük kısmını oluşturur. Bir internet sitesini, internet sitesi içerisindeki herhangi bir ürünü veya herhangi bir dijital platformu tanıtmak için Google AdWords kullanabilir, dakikalar içerisinde oluşturacağınız hesabınızla hemen yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Tabii reklam yapabilmek için bir siteye sahip olmanız gerekir, Adwords reklamları, kullanıcıları bağlı internet sitelerine yönlendirir. Bir bağlantı olmaksızın Adwords reklamı yapabilmek mümkün olmadığı gibi mantıklı da değildir. Zira reklam dinamik olarak görüntülenecek ve kullanıcı tıklamadığı sürece pek bir etkisi olmayacaktır.

Adwords Hesabı Nasıl Açılır?

Google AdWords hesabı açmak için herhangi bir ön koşul söz konusu değildir. Öncelikle bir Google, yani Gmail hesabı alır ve Adwords platformunda oturum açarsınız. Fakat işlerin bundan sonraki kısmı bu kadar basit değildir. Google AdWords reklamlarının yönetilmesi oldukça zor bir işlemdir ki, düşük bütçelerle yapılan işlemler, bu alanda deneyiminiz yoksa başarılı sonuçlar üretmeyebilir. Orta vadede ciddi maliyetlere rağmen düşük verim elde etmeniz de söz konusu olmaktadır. Bu sebeple, Google AdWords platformu deneyiminiz yoksa bunu reklam yönetim firmalarına devretmeniz daha doğru olabilir. Yine de reklamlarınızı kendiniz yönetmek isterseniz, şu adımları takip etmeniz gerekecektir.

Google AdWords Reklam Yayınlama

Öncelikle bir Google AdWords reklam kampanyası oluşturup, kampanya özelliklerini tanımlamanız gerekir. Bütçeniz, hedef kitleniz, ödeme bilgileriniz vb. bilgiler burada tanımlanır. Bu kısma, yapacağınız her reklamın ayarlarının yapıldığı kısım denebilir.

Bu aşamadan sonra, açtığınız kampanya içerisinde reklamlarınızı oluşturmanız gerekecektir. Oluşturacağınız reklamların kendine ait bütçe sınırları olabileceği gibi, her anahtar kelime için maksimum ve minimum tıklama başı ücretler seçebilirsiniz. Reklamın mobil veya masa üstü cihazlarda kullanılabilirliğini de buradan yönetebilirsiniz ve hesabınıza bakiye yükleyerek reklamı çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Google AdWords Politikaları

Google AdWords, her reklamı yapmanıza izin vermez. Lokal olarak çalışan oldukça geniş bir ekibe sahip olan Adwords, her reklamı tek tek inceler ve bundan sonra onay verir. Yasak kelimeler, yasak ürün ve hizmetlerin Google AdWords platformunda tanıtımı yapılmaz. Bunun için Google tarafından yayınlanan reklam politikaları belgesini okumanız gereklidir.

Doğru biçimde planlayacağınız, politikalara uygun reklamlar birkaç saat içerisinde etkin hale gelecektir. Ancak buradan alacağınız tıklamaların sitenizin SEO değerlerine etkisi yoktur ve sağlıklı bir seo altyapısına sahip olmayan siteniz ömür boyunca kullanıcıları ücretsiz arama ağından değil, Google AdWords gibi ücretli alanlardan çekecektir. Siz en iyisi KOBİSİ üyesi olarak sitenizin arama sonuçlarında olabildiğince yukarılarda yer almasını sağlayın, tabii dilerseniz KOBİSİ destek ekibinden diğer detaylar hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir