kargo-takip

Kargo Takip Sistemi Nedir?

Kargo takip sistemi, internet sitelerinde satılan ürünlerin kargolama ve teslimat süreçlerinden haberdar olunmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem ile, satışı yapılan ürünün kargoya verilip verilmediği, verildiyse ne zaman verildiği, o anda nerede olduğu ve tahmini teslim zamanı takip edilebilir.

Kargo takip sistemi, internetten alışverişin artması ile birlikte çok daha fazla önem kazanmıştır. İnternetten alışveriş yapan kullanıcılar kargolarının son durumlarını bilmek isterler. Kargoların son durumları, kargo firmalarının sitelerinden, çağrı merkezlerinden ya da alışveriş yapılan internet sitelerinden kargo takibi kodu (Sipariş kargoya verildikten sonra kargo durumunu takip edebilmenizi sağlayan numaradır) ile öğrenilebilmektedir. E-ticaret sitelerinde sistem tarafından oluşturulan kargo takip numarası siparişin kargoya teslim edilmesiyle alıcının cep numarasına mesaj yoluyla ya da e-posta yoluyla bildirilir.

kargo-takip-sistemi

Kargo Takip Sisteminin Avantajı Nedir?

  • Kargo takip sistemi ile kargonun nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceği takip edilebildiği için adreste olmama durumlarının önüne geçilmektedir. Böylelikle kargoyu teslim almak için şubeye gitmeye gerek kalmaz.
  • Sistemden kargo firması ile ilgili kargo firması adı, iletişim gibi detayları da görebilirsiniz.
  • Müşteriler, ürünleri teslim aşamasına kadar geçen süreçte tüm adımlarını takip edebildikleri için güvenle alışveriş yapabilmektedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir